LC Opatija je uz obilježavanje Svjetskog dana dijabetesa organizirao stručni skup za medicinska zvanja u Thalassoterapiji Opatija

Slika korisnika Ivana Jakovac
Ivana Jakovac 23 studenog, 2022 - 17:32

I ove godine se LC Opatija uključio u akciju obilježavanja Svjetskog dana dijabetesa, i to dvjema akcijama:

- donacijom materijala za mjerenje šećera u krvi opatijskom Crvenom križu u vrijednosti 2500 kn

14.11. 2022.na sam dan obilježavanja Dana dijabetesa predstavnici i volonteri GD CK Opatija i Lions kluba Opatija organizirali su ispred opatijske tržnice besplatno mjerenje šećera u krvi, a akciji su se priključili i predstavnici Centra zdravih rješenja " Ljepota zdravlja".

Borba protiv dijabetesa jedan je od temeljnih fokusa djelovanja Lionsa na nacionalnoj i globalnoj razini, pa je u nastavku obilježavanja ovog dana organiziran i

- stručni skup za medicinska zvanja u Thalassoterapiji Opatija, na temu " Lokomotorne manifestacije šećerne bolesti" na kojem je najnovija znanja o ovoj temi iznijela prof. dr. Tatjana Kehler.