LC Novigrad -Lions dani u Bujama

Slika korisnika Sonja Jelača
Sonja Jelača 26 travnja, 2022 - 16:02

LC Novigrad je u sklopu Dana Lionsa 23. i 24.travnja u Bujama organizirao humanitarnu akciju uz glazbu i sport. U petak je u župnoj crkvi sv. Servula održan odlično posjećen koncert klasične glazbe sa izvanrednim mladim umjetnicima koji su publiku oduševili svojim talentom, energijom i odabranim repertoarom. U subotu je održan tenis turnir u TK Buje, na kojem su se sudionici turnira zabavili uz igru u format “švicarac”. Sav prihod doniran je Centru za inkluziju i podršku u zajednici Buje.

Na druženju je predsjednik LC Novigrada podsjetio na aktivnosti i brojne akcije Kluba usprkos pandemijskoj godini. Sudjelovalo se u prikupljanju naočala za potrebite u svijetu, uključili smo se u akciju LC Opatija u prikupljanju knjiga čijim se prihodom pomoglo pri kupnji infuzomata za Dječju bolnicu Kantrida. Članovi su također sudjelovali u akciji “Jedrima protiv droge”, organizirali smo humanitarni koncert i pružili pomoć našem malenom sugrađanu oboljelom od karcinoma oka za potrebe liječenja u Švicarskoj. Na novogodišnjem domjenku primili smo novu članicu Jadranku Bartelj. U te dane podijelili smo 24 božićnih paketa potrebitim osobama sa našeg područja. Uz sve navedeno, članovi kluba donirali su i značajnu  financijsku pomoć za stradalnike rata u Ukrajini.