LC Novi Marof u akciji „Čujmo glasove različitih“

LionsHR Adminis... 20 listopada, 2014 - 08:36

Članice Lions kluba Novi Marof su povodnom Dana bijelog štapa podržale u subotu 18. lisopada inicjativu Udruge slijepih Varaždinske županije koja je na varaždinskom Korzu organizirala javno događanje s ciljem promocije i afirmacije prava osoba s invaliditetom - „Čujmo glasove različitih”.

Program događanja obuhvaćao je koncet benda „Blind shark“ u kojem su svi članovi slijepi, upoznavanje s radom udruga članica Mreže organizacija civilnog društva i udruga osoba s različitim vrstama invaliditeta. Okupljeni građani a među njima i Novomarofki Lionsi tom su prilikom također mogli na nekoliko trenutaka pokušati kretati se s povezom i koristeći bijeli štap te na taj način „stati u cipele“ osoba s invaliditetom te barem dijelom osjetiti kako se osjeća slijepa osoba u svom svakodnevnom životu.