LC Mursa Osijek- završena akcija "Pomozimo im bolje vidjeti"

Slika korisnika Dajana Gašo-Sokač
Dajana Gašo-Sokač 17 veljače, 2023 - 10:43

Članice LC Mursa Osijek započele su u listopadu 2022. godine akciju prikupljanja starih dioptrijskih naočala pod nazivom "Pomozimo im bolje vidjeti". Akciju prikupljanja naočala i program “Recycle for Sight" Lionsi provode dugi niz godina, a što se veže uz jedan od glavnih ciljeva Lionsa- Borba protiv sljepoće i slabovidnosti.

U akciji koja je trajala četiri mjeseca Mursice su prikupile 314 dioptrijskih naočala.

Naočale koje su prikupile poslane su za Rijeku u LC Korzo Rijeka koji već dugi niz godina provode akciju prikupljanja naočala pod nazivom Dajmo im da vide.

Akcija je to kojom će se  djeci i odraslima koji žive u siromaštvu barem malo poboljšati život, omogućiti da bolje vide svijet oko sebe, da se školuju, čitaju i kvalitetnije žive.