LC Mursa donirale samohranu majku

LionsHR Adminis... 26 lipnja, 2013 - 23:00

Na temelju potresnoga pisma samohrane majke dvojice sinova, Marine Špehar, članice Lions kluba Mursa posjetile su 21. lipnja Marinu u njezinu domu na Vijencu Ivana Meštrovića u Osijeku. Marina živi sa sinovima Ivanom-Ludvigom od šesnaest i Karlom od petnaest  godina u podstanarskome stanu. Jedina primanja su joj socijalna pomoć i dječji doplatak. Sinovi su izvrsni sportaši, a Ivan-Ludvig talentirani nogometaš koji igra i za mladu reprezentaciju Hrvatske. Ivan-Ludvig često putuje i boravi u kampovima, a upravo se priprema za put u Portugal i kasnije London u Arsenalov kamp. Teško žive, bore se za zadovoljavanje najosnovnijih životnih potreba; hrana, higijena, plaćanje podstanarstva i računa. Marina  sudjeluje u humanitarnim akcijama Grupe „Veliki za male“ i sretna je što joj dobri ljudi pomažu.

Čim smo dobile njezino pismo, skupile smo higijenske potrepštine, namirnice i sportske čarape za Ivana-Ludviga i Karla. Ohrabrile smo Marinu u njezinoj odluci da se bori za svoju djecu i više nikada ne vrati u bračnu zajednicu u kojoj nije patila samo ona, već i njezina djeca. Kada piše o planovima svojih sportaša, kaže kako je sve to budućnost u koju želi vjerovati jer je sigurna da i za njih postoji bolji život.

Sretne smo da smo makar malo razveselile Marinu i njezine sinove.

Mi služimo!

Vesna Samardžić, dopredsjednica LC Mursa