LC Mihael D. Miholjac i CLC Universitas Osijek vas pozivaju na zajedničku akciju "Bolnica za medvjediće"

LionsHR Adminis... 21 svibnja, 2015 - 21:52

16. svibnja 2015. godine od 14.00 do 19.00 sati u Donjem Miholjcu održati veliki projekt za djecu ˝Bolnica za medvjediće˝ pod stručnim vodstvom studenata medicine iz Osijeka, članova Europske udruge studenata medicine (EMSA). Osnovni cilj ovog zajedničkog projekta LC Mihael iz D. Miholjca i CLC Universitas iz Osijeka uz podršku Dječjeg vrtića ˝Pinokio˝, OŠ A. Harambašić i Društva naša djeca iz Donjeg Miholjca, je edukacija djece vrtićkog i ranog školskog uzrasta o radu liječnika, funkciji bolnice, procesu liječenja i zdravom življenju. Kroz igru i interakciju želimo educirati djecu te smanjiti dječji strah od bijelih kuta. Na prostoru ispred Ljetne pozornice će biti postavljeni šatori sa nizom zanimljivosti- čekaonica u kojoj će djeca crtati, igrati se, razgovarati, a nakon toga otići će u ordinaciju gdje će studenti uz upotrebu raznih medicinskih pomagala i uz pomoć djece pregledati i izliječiti njihove plišane igračke, te za kraj sa napisanim receptima otići u ˝ljekarnu˝ po lijek za svog bolesnog plišanca (voće, sokić, slatkiš, simboličnu nagradu i dr.). Također, taj dan će se prikupljati novčana sredstva za obnovu Dječjeg vrtića Pinokio iz Donjeg Miholjca. Prodavati će se ručno izrađeni okviri za slike u koji će djeca moći staviti fotografiju kao sjećanje na posjet plišanca liječniku (fotograf će, one koji žele, fotografirati sa maskotom medvjeda).

Pozivam vas sve da nam se pridruže i podržite nas, kako poslijepodne, tako i na after partyu u CB Glenn's gdje će nastupati popularni hrvatski band „Učiteljice“, a mi ćemo se potruditi da sva djeca budu simbolično nagrađena za svoj dolazak, da se svi zajedno lijepo provedemo i da nam svima „Bolnica za medvjediće“ ostane u lijepom sjećanju.