LC Luca - Košarica dobrote

Slika korisnika Tatjana Jukić
Tatjana Jukić 15 siječnja, 2024 - 11:00

TRADICIONALNA KOŠARICA DOBROTE ŠIBENSKIH LIONSICA

Jedna od tradicionalnih akcija koje Lions klub „Luca“ Šibenik provodi je „Košarica dobrote“ tijekom koje, od sredine studenoga pa do Božića ili kraja prosinca, uz pomoć građana, odnosno njihovih donacija, prikuplja prehrambene namirnice i higijenske potrepštine namijenjene pojedincima i obiteljima slabijeg imovinskog stanja. U suradnji s trgovačkim lancem Konzum, Luce u frekventnijim trgovinama postavljaju košarice s natpisom kojim svoje sugrađane potiču da se u vrijeme božićnog darivanja sjete i potrebitih koje će svaki prikupljeni i prikupljeni paket razveseliti i blagdansko vrijeme ili početak nove godine učiniti lakšim i ljepšim. I posljednja akcija šibenskih Lionsica je bila uspješna jer su Šibenčani još jednom pokazali svoje suosjećanje s ranjivima. Zajedničkim snagama svih uključenih prikupljene su namirnice dostatne za nekoliko mjeseci sedmeročlane obitelji s petero djece. Luce su prošloga četvrtka obitelj iz šibenskog zaleđa za čiju su tešku situaciju saznale preko Caritasa šibenske biskupije, u kojoj je samo otac zaposlen, dok majka brine o djeci i kućanskim poslovima, posjetile u njihovom skromnom domu i doniranom Košaricom im izmamile osmjehe na lica, posebno najmlađima koji su se najviše razveselili slatkišima. Susret je bio emotivan i za Luce , nažalost i osvijestio da ova obitelj treba trajnu pomoć i podršku zbog loših materijalnih uvjeta u kojima žive.

Služimo!