LC Libertas omogućio predavanje o ulozi terapijskih pasa kod djece sa teškoćama u razvoju

LionsHR Adminis... 10 studenog, 2012 - 22:44

U Dubrovniku je 08.studenog 2012.održano predavanje "Mogućnosti i pozitivni učinci rada s terapijskim psom", u dvorani Male škole Marina Držića, uz podršku Lions kluba Libertas.

Cilj predavanja je bio informirati roditelje i stručnjake o ulozi terapijskih pasa u poticanju razvojnih procesa kod djece s teškoćama u razvoju.

Predavačice su bile gđa Mira Katalenić,predsjednica Udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet i gđa Lucija Katalenić,  stručna savjetnica za podršku obiteljima korisnika terapijskih pasa – logoped. Ovom prilikom su predstavljene i mogućnosti uključivanja terapijskih pasa u individualni rad s djetetom u obiteljskom okruženju, te u grupni rad kada terapijskog psa u svoj rad uključuju stručnjaci (rehabilitatori, pedagozi, psiholozi, logopedi...).