LC Korzo u humanitarnoj akciji

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 30 listopada, 2022 - 20:24

Još jedna humanitarna akcija ostala je iza članica Lions klub Korzo i tu su, kao i mnoge do sada, organizirale i provele u djelo više nego uspješno,  prije svega na svoje vlastito zadovoljstvo, ali i žena kojima je bila namijenjena donacijska prodaja. Bila je to naša druga akcija za poznatu riječku Udrugu Srce za nju koja vodi brigu o bolesnim ženama, te im osigurava  besplatan prijevoz od kuće do bolnice. Lionsice Korza i ovaj su put, uz punu podršku riječkog trgovačkog centra ZTC, postavile štand s atraktivnim ženskim artiklima. Bilo je tu t-shirt majica, svilenih marama, različitog nakita i keramičkih proizvoda što nam je donirala Dijana Lukić, voditeljica Likovnog centra LI CE i Kreativne industrije Europe iz Rijeke. Prema riječima Lukić, oni kao centar vrlo rado sudjeluju u humanitarnim akcijama, pa su se "iz prve" odazvali akciji lionsica donirajući nekoliko desetaka keramičkih ukrasnih i uporabnih predmeta. U društvu žena iz Udruge Srce za nju i relativno dobru posjećenost Riječana, lionsice Korza donacijskom prodajom pod nazivom "jedan artikal - jedan dobrovoljni prilog", u svega nekoliko sati uspjele su sakupiti blizu pet tisuća kuna. U dvije akcije, prvu koja je održana u rujnu i ovom drugom, članice LK Korzo ženama Udruge Srce za nju pomogle su s deset tisuća kuna.