LC Korzo - predaja lanca novoj predsjednici

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 25 svibnja, 2024 - 11:46

- Dajem svoje mjesto  našoj najmlađoj predsjednici Sari Bermanec koja će to biti u 2024./25. lions godini, rekla je aktualna predsjednica Lions kluba Korzo Loredana Maras na prigodnoj svečanosti predaje lanca. Zajedno sa svima vama, nastavila je Maras,  osjećam se ostvareno jer sam dala svoje  znanje, mogućnosti i vještine za pomoć onima kojima najviše treba. Hvala vam na podršci, hvala vam što smo bile putnice u istom vlaku koji stalno ide naprijed. U ovoj lions godini, organizirale smo i ostvarile zaista mnogo, od obilježavanja dana dijabetesa, slabovidnih osoba, dana otvorenih vrata, izložbe fotografija,  niza  edukativnih predavanja, doniranja i prikupljanja sredstava  potrebitima, snimanja video uratka  do volontiranja  naših članica u Centru za pružanje usluga u zajednici I.B.Mažuranić.

Uz članice kluba na svečanosti su bili guverner Distrikta 126. Hrvatska Milorad Stanić, te predsjednice Regije i Zone Zapad distrikta, ujedno naše članice, Lidija Starčević i Branka Crnković.

- Vi ste klub za primjer u našem distriktu, rekao je Stanić I to po aktivnostima i služenju jer je to naša misija, a samo druženje je rezultat povezanosti i ambicije da se nešto učini, da se mijenja svijet kako bi našim aktivnostima doprinjeli  boljem sutra. Imam čast  članici vašeg kluba  Jasni Gobić uručiti posebno priznanje međunarodne predsjednice LCIF-a dr. Patti Hill. Hvala Jasna, Ti s ponosom nosiš našu značku i od prvog dana doprinosiš pokretu lionizma, rekao je Stanić, a Gobić se, iznenađena i ganuta, zahvalila na tom zaista visokom i  rijetkom priznanju. Guverner Stanić uručio je "značku guvernera" i predsjednici Loredani Maras, te joj čestitao na svim postignutim rezultatima koje je ostvario klub.

Nakon toga Maras je predala lanac novoj predsjednici Sari Bermanec, a ona se zahvalila  na povjerenju svih članica, pa je poručila da će klub i u idućoj lions godini nastaviti pomagati  s istom energijom, radom  i entuzijazmom.

Na kraju službenog dijela svečanosti i podjele prigodnih darova , večer je nastavljena u srdačnim i prijateljskim razgovorima u kojima su već sada najavljene nove aktivnosti za jesenski početak lions godine.