LC Kontesa Nera dodijelila stipendiju pobjednici na takmičenju “Mladi pjevač godine 2014“

LionsHR Adminis... 30 ožujka, 2014 - 20:15

U prepunoj velikoj dvorani Muzeja Mimara održano je natjecanje „Mladi pjevač godine 2014“u okviru ciklusa Molto cantabile 2 u organizaciji Koncertne direkcije Zagreb i u suradnji sa LC Kontesa Nera.

Pobjednica natjecanja sopranistica Marta Musap osim naslova „Mladi pjevač godine 2014.“ osvojila je i stipendiju izvrsnosti u ukupnom iznosu od 10.000,00 kn koji dodjeljuje LC Kontesa Nera i solistički koncert u sezoni 2014/2015 u organizaciji Koncertne direkcije Zagreb. Valentina Mekovec, kao dobitnica Nagrade publike, osvojila je recital u koncertnom ciklusu Virtuoso u sezoni 2014/2015.

Posebnost natjecanja odražava se u činjenici da je svaki od uglednih solista sudionika ciklusa Molto cantabile 2 (sezona 2013/2014), predložio po jednog natjecatelja, pa su u ovogodišnjem Natjecanju sudjelovali: Monika Cerovčec, sopran, na prijedlog Marka Mimice, Bože Jurić-Pešić, tenor, na prijedlog Valentine Fijačko, Anamarija Knego Vidović, sopran, na prijedlog Diane Haller.Tena Lebarić Rašković, alt, na prijedlog Ivane Lazar, Valentina Mekovec, sopran, na prijedlog Martine Gojčeta-Silić te Marta Musap, sopran, na prijedlog Gorana Jurića.

Prosudbenu komisiju činili su: Ruža Pospiš Baldani, predsjednica, Josip Nalis, zamjenik predsjednice, ravnatelj Koncertne direkcije Zagreb, Marija Barbieri, glazbena publicistkinja, Mirjana Bohanec-Vidović, predsjednica LC Kontesa Nera, Ivana Kocelj, rukovoditeljica r.j. Glazba HRT, Zlatko Madžar, glazbeni publicist i umjetnički voditelj ciklusa Molto cantabile i Branimir Pofuk, novinar i glazbeni kritičar.