LC Kaptol za Dan bijelog štapa

Slika korisnika Robert Sedak
Robert Sedak 23 listopada, 2024 - 14:05

Povodom Dana bijelog štapa (15.10.) LC Kaptol Zagreb u suradnji sa udrugom Val kulture priredio je u subotu, 19.10.2024. donatorski koncert TRIBUTE TO – ELVIS MEETS ABBA u izvedbi sastava Grossi & The Dreamers u Klubu Boogaloo u Zagrebu.

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se 15.10. od 1964. odlukom Lyndona Johnsona, tadašnjeg predsjednika SAD-a, koji je taj dan proglasio Danom bijelog štapa radi podizanja svijesti građana o specifičnim potrebama slijepih i slabovidnih osoba te obvezama zajednice prema njima.

U Hrvatskoj se taj dan obilježava od 1996. godine, kada je taj dan prerastao u Međunarodni dan slijepih.

Elvis Presley patio je od glaukoma, a LC Kaptol je u svojoj povijesti zajedno s LC Zagreb realizirao Lions očnu banku kao jedan od najupečatljivijih projekata Lions Distrikta 126.

Glaukom je, inače, kronična, progresivna bolest očnog živca, koja rezultira propadanjem vidnog polja i gubitkom vidne funkcije.

Dio sredstava ostvarenih ovim donatorskim koncertom namijenjen je Udruzi slijepih Zagreb.