LC Đakovo „Svome gradu za blagdane“

LionsHR Adminis... 29 prosinca, 2012 - 21:51

Nastavljajući tradiciju i organizirajući akciju „Svome gradu za Blagdane „ članovi LC kluba Đakovo su prikupljena sredstva od prodaje pečenih girica i kuhanog vina, a u skladu sa planom akcije donirali najstarijoj građanki Đakova i najbrojnijoj obitelji u gradu Đakovu. Objavom u medijima prikupljene su informacije o kandidatima, te izvršen odabir po kategorijama.

Dana 29. prosinca 2012. završena je tradicionalna akcija Lions kluba Đakovo dodjelom donacija i poklona najstarijoj sugrađanki Grada Đakova i najmnogobrojnijoj obitelji Grada Đakovo.

Od prijavljenih kandidata za najstariju sugrađanku izabrana je Knežević Kata- Ličanka, iz Đakova , F. Račkog 129. Rođena 02. 12. 1920 godine, a u Đakovo je doselila 1964 godine. Udovica je od svoje 22 godine, supruga je izgubila tijekom drugog svjetskog rata. Ima četvero djece, više unučadi i praunučadi,te je još uvijek dobrog zdravlja i dobrog i vedrog duha.

Najmnogobrojnija obitelj izabrana je obitelj Brlošić iz Piškorevaca, Stjepana Radića 20.To je obitelj sa jedanaest članova, odnosno devetero djece sa roditeljima. Najstarijem sinu je 24 godine, a najmlađem samo šest godina.Nakon ugodnog druženja obećali smo ponovi susret sa obitelji Brlošić sa novom pomoći.

Molimo sve ljude dobre volje i mogućnosti za pomoć ovoj obitelji.

Delegacija Lions kluba Đakovo u sastavu Ivo Andraković, predsjednik Ivan Tandara, Dragan Boričić i Damir Grgas uručila je nagrađenima poklon pakete te novčanu donaciju po 1.000,00 kuna.Zahvaljujemo svim građanima Đakova koji su sudjelovali u ovoj akciji i zajednički omogućili malu pomoć našim sugrađanima u potrebi.

Za LC Đakovo

Damir Grgas