LC Buga iz Đakova organizirao humanitarnu akciju "Trkom za zvrkom"

LionsHR Adminis... 5 listopada, 2015 - 18:26

LC Buga iz Đakova organizirao humanitarnu akciju "Trkom za zvrkom"

" U organizaciji LC Buga Đakovo i dječjeg vrtića "ZVRK" provedena je 03.listopada humanitarna akcija "Trkom za zvrkom". U akciji su sudjelovala djeca našega grada svih uzrasta, zajedno s mamama, tatama, djedovima, bakama i svim ostalima koji su htjeli na ovaj način pomoći našem malom sugrađaninu koji boluje od maligne bolesti i u srijedu ide na treću kemoterapiju u Zagreb. Sva djeca, uključujući i male bebe u kolicima koje su gurali roditelji ili djedovi i bake startali su, na znak dogradonačelnika Mirka Ćurića inače člana LC Đakovo,  u utrku ispred đakovačke Katedrale. Protrčali su dijelom đakovačkog Korza, zatim kroz Strossmayerov park, oko Katedrale i utrku završili ponovno isred portala naše đakovače ljepotice. Tu su ih, nakon velikih napora, dočekale svježe ubrane jabuke, donacija hrvatskih branitelja i osvježavajuća pića. Svaki sudionik dobio je svoj broj, a sudjelovalo je preko 200 malih trkača čiji su roditelji i ostali okupljeni građani dobroga srca, davali svoj dobrovoljni prilog te je akcija uspješno završila s 3.529,00 kn koje su odmah uplaćene na račun našeg bolesnog dječaka. Bilo je predivno vidjeti vesela lica malih trkača koji su bili svjesni da su svojim malim naporom učinili nešto veliko za svog bolesnoga prijatelja.

Iva Angebrandt, predsjednica LC Buga Đakovo"