LC Brođanka organizirao je 3. "Kirvaj u Brodu"

Slika korisnika Suzana Mihelčić
Suzana Mihelčić 26 svibnja, 2024 - 10:16

LC Brođanka ove je godine po treći put organizirao humanitarni donatorski događaj „Kirvaj u Brodu“. Cilj ovog događaja je dvostruki: prikupljanje donacija za unaprijed određenu svrhu i promicanje tradicije i baštine brodskog posavlja.

Ove godine Kirvaj je održan 11. svibnja 2024. u Podrcrkavlju. Poziv je poslan svim Lionsima D-126, kao i prijateljima Lionsa u gradu Slavonskom Brodu, Brodsko-posavskoj županiji i šire.

Okupljanje gostiju bilo je u rodnoj kući Dragutina Tadijanovića u Rastušju, općina Podcrkavlje. Goste su dočekale članice kluba i g. Miroslav Bjelobrk koji je gostima predstavio sadržaje rodne kuće našeg veliko pjesnika.

Gosti su se nakon toga uputili na nastavak programa i tradicionalni kirvajski ručak u Podcrkavlje. Osim ukusne hrane, gosti su mogli uživati u nastupu tamburaškog sastava Berde Band i Kulturno-umjetničkog društva Krešimir Šimić iz Podcrkavlja.

Na događaju se okupilo 150 gostiju. Ukupan iznos skupljen ovom donatorskom akcijom je 2.600 eura. Iznos će biti podijeljen na dva jedna dijela i uručen Udruzi slijepih i slabovidnih Brodsko-posavske županije i Udruzi osoba s intelektualnim poteškoćama Regoč.

Galeriju fotografija pogledajte ovdje: