Humanitarni koncert "Za mlade i nadarene"

Slika korisnika Sanjin Stošić
Sanjin Stošić 12 veljače, 2023 - 21:59

Zadarski su Lionsi bili prezadovoljni uspjehom humanitarnog koncerta što su ga petak, 10. veljače, priredili u Koncertnoj dvorani braće Bersa u Kneževoj palači, u prostoru za čiju su obnovu godinama prije lobirali. Na koncertu „Za mlade i nadarene“, organiziranom u suradnji s Koncertnim uredom Zadar, okupili su neke od svojih dosadašnjih štićenika, tada mladih Zadrana kojima je u određenom trenutku školovanja ili usavršavanja zatrebala financijska pomoć.

Plesni dio koncerta održan je u dvorištu Providurove palače i tu su svoje umijeće pokazali Zadarski plesni ansambl i plesačica Matea Bilosnić. Voditeljica programa Tamara Šoletić potom je publiku pozvala u Koncertnu dvoranu koja se popunila do zadnjeg mjesta. Tu su muzicirali: klapa Baliniera, violončelist Viktor Hodak, mezzosopranistica Bernarda Klinar, violončelistica Karla Jelena Miličević i sopranistica Nela Šarić koja se prije dvije godine i sama pridružila Lionsima. Sve njih, osim pomoći koju su nekad dobili od Lions kluba Zadar povezuje i zadarska Glazbena škola Blagoje Bersa. Ona  je poveznica i s  pijanistima Juricom Šošom i Gordanom Pavić koji su u toj prigodi pojedinim izvođačima pružili klavirsku pratnju. Nastupila je i mezzosopranistica Nera Gojanović koja ne dijeli te poveznice ali je članica LK Luce iz Šibenika i pridružena članica zadarskog kluba. U završnici tog prelijepog koncerta Nela i Nera su pjevale zajedno. Svi su oni dali veliki doprinos uprikupljanju sredstava kojima će se u budućnosti pomoći nekim novim mladim osobama koje tek traže put prema ostvarivanju svojih snova.

To je, između ostalog, naglasila predsjednica Lions kluba Zadar Davorka Mezić obraćajući se publici. Članovima Kluba čestitke je uputio guverner AlekKonić uz komplimente da odavno nije pratio tako lijepi koncert. Nakon koncerta kraće se vrijeme družio sa članovima Kluba i s njima podijelio neke od svojih vizija u daljnjem razvoju lionizma.