Hrvatski Lionsi posjetili Vukovarski vodotoranj- simbol hrvatskog zajedništva

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 27 rujna, 2022 - 21:17

Hrvatski Lionsi posjetili Vukovarski vodotoranj- simbol hrvatskog zajedništva

U povodu održavanja 1.sjednice PKG u LG 22./23. Lionsi iz cijele Hrvatske okupili su se u Vukovaru gdje je održana sjednica kabineta i Vijeće Guvernera, a nakon toga su posjetili i Lions Vinograd dobrote u Iloku.

U nedjelju 18.09.2022 g.  je bio i organiziran posjet Vukovarskom vodotornju -  simbolu hrvatskog zajedništva koji je posjetili 40 sudionika sjednice.

Godine 1991. vodotoranj su, tijekom bitke za Vukovar, teško oštetile srpske snage. Bio je pogođen s više od 640 neprijateljskih projektila i postao je simbol stradanja i otpora toga grada. Obnovljeni vodotoranj svečano je otvoren 30. listopada 2020. godine, a dan kasnije za javnost.

Obilazak tornja na sve je ostavio dubok utisak i bolan podsjetnik na dane borbe za Vukovar i herojstvo hrvatskih branitelja.

2.Viceguverner D-126 Robert Vulić se u ime svih u D-126 upisao u knjigu utisaka koja se nalazi u memorijaloj sobi kao podsjetnik na ovaj posjet lionsa Hrvatske.