Halo pomoć 2023 – projekt Lions kluba Vukovar

Slika korisnika Željko Đekić
Željko Đekić 24 kolovoza, 2023 - 23:18

Lions klub Vukovar uz sufinanciranje Grada Vukovara pruža uslugu Halo pomoći za 11 starijih osoba, a uz sufinanciranje Vukovarsko-srijemske županije za još dodatno 5 korisnika.

Uz rad gerontodomaćica i ovakav vid usluge koji pruža sigurnost tijekom 24 sata znatno se produžava samostalan život u vlastitom domu uz povremenu pomoć. Na taj način sprječava se smještanje u dom za starije dok je god moguće da starija osoba živi samostalno.

U gradu Vukovaru Halo pomoć osigurana je za 11 osoba.

Uređaj povećava sigurnost i kvalitetu života jer je pomoć uvije „pri ruci“. U svakom trenutku, u kriznoj situaciji korisnik može dozvati pomoć samo pritiskom na jednu tipku na posebnom socijalnom uređaju. Na poziv odgovaraju u pozivnom centru u bilo kojem
trenutku tijekom 24 sata, 365 dana u godini.

Održano je predavanje gerontodomaćicama u Udruzi obitelji poginulih, umrlih i nestalih hrvatskih branitelja domovinskog rata, kako bi one mogle prenijeti informacije starijim osobama koje posjećuju.

Također su podijeljeni informativni leci za starije osobe.

Vaš LC Lions klub Vukovar