Halo pomoć 2023 – projekt Lions kluba Vukovar

Slika korisnika Željko Đekić
Željko Đekić 15 svibnja, 2023 - 10:22

U sklopu programa početne konferencije programa Zaželi – Zajedno u najboljim godinama, uz ostale sudionike predstavljen je i projekt Lions kluba Vukovar HALO POMOĆ 2023 - kao moderni oblik izvaninstitucionalne skrbi.

Lions klub Vukovar uz sufinanciranje Grada Vukovara ovu uslugu i projekt pruža i provodi od 2015. godine.

To grad Vukovar svrstava u gradove koji su među prvima prepoznali važnost ove inovativne usluge i pomoći starijim osobama da što duže žive kvalitetno u vlastitom domu.

Uz rad gerontodomaćica i ovakav vid usluge koji pruža sigurnost tijekom 24 sata znatno se produžava samostalan život uz povremenu pomoć.

Na taj način smanjuju se troškovi društva u cjelini te se sprječava prerana institucionalizacija.

U gradu Vukovaru u projekt Halo pomoć 2023 uključeno je 11 starijih i nemoćnih osoba.

Uređaj povećava sigurnost i kvalitetu života jer je pomoć uvije „pri ruci“.

U svakom trenutku, u kriznoj situaciji korisnik može dozvati pomoć samo pritiskom na jednu tipku.

Na poziv odgovaraju u pozivnom centru u bilo kojem trenutku tijekom 24 sata, 365 dana u godini.

Vaš LC Vukovar