Guverner kao sudionik okruglog stola LC Marjan na temu "Lionsi u stvarnom životu - jesmo li na pravom putu"

Slika korisnika Branka Polić
Branka Polić 12 lipnja, 2024 - 01:13

Guverner Milorad Stanić sudjelovao je u okruglom stolu koji je organizirala naša predsjednica Selma Kuvačić na temu "Lionsi u stvarnom životu - jesmo li na pravom putu". U dvorani hotela "Park" mnogim lionsima i prijateljima Guverner je održao izvrsno predavanje o glavnim ciljevima lionsa i njihovoj ulozi u svijetu te je istaknuo važnost što aktivnijeg djelovanja i bolje prepoznatljivosti lionsa u društvu. Nakon Guvernera predsjednica je zanimljivim uvodom, a potom pitanjima sudionicima okruglog stola, krajnje zaokupila pažnju slušatelja. Predstavnica medija je istakla da su mladi uglavnom nezainteresirani i da je ključna uloga osvijestiti im empatiju za potrebite. Također, predstavnik Županijske udruge slijepih istaknuo je da zajednica nije dovoljno senzibilizirana glede problematike slijepih i slabovidnih osoba prilikom uključivanja u svakodnevni život te poslodavci nisu skloni zaposliti osobe s teškoćama. Prijedlog je bio da se slijepima dodijele stipendije za školovanje s mogućnošću zapošljavanja. Predstavnica Povjerenstva za prevenciju nasilja i očuvanje obitelji govorila je o nasilju koje je prisutno u svim segmentima života, svugdje oko nas, te je važno kroz sport, kulturu, glazbu osnažiti osobe da nemaju ni trunke nasilja u sebi, a edukacijom javnosti osvijestiti što nasilje jest, kako ga prepoznati i prevenirati. Ravnateljica Centra Maestral govorila je o nepravednoj stigmatizaciji djece bez roditeljske skrbi, te o nasilju koje je općeprisutno među mladima te da i sumnju na nasilje svakako treba prijaviti. Predsjednica Udruge "Lastavice" istakla je da su osobe s intelektualnim poteškoćama na margini društva te da ih treba uključiti u zajednicu primjereno njihovim intelektualnim sposobnostima. Doktorica je istakla važan problem pretilosti i dijabetesa koji je u porastu. No moćno oružje je znanost koja je dovela do značajanog iskoraka u liječenju dijabetesa, ali edukacija i prevencija su ključne. Guverner je iznio važnu ulogu lionsa u promjeni zakona pri zapošljavanju profesionalnih vozača koji boluju od dijabetesa. I na kraju Guverner i 1. Viceguverner zaključili su raspravu istaknuvši da su lionsi sveprisutni te da smo svojom uključenošću i djelovanjem u društvu itekako na dobrom putu.

Služenje i ponos!