Dođite na Špancirfest, najveći, najpoznatiji i najomiljeniji ulični festival u Hrvatskoj!

Slika korisnika Mirjana Čusek-Slunjski
Mirjana Čusek-S... 14 kolovoza, 2024 - 15:47
"KNJIGU BIRAJ, HUMANITARNO DONIRAJ"

NCLC Varaždin Millennium i LC Virtual Croatia pozivaju vas na Špancirfest, najveći, najpoznatiji i najomiljeniji ulični festival u Hrvatskoj!

U deset festivalskih dana Špancirfesta, odnosno od 23.8. do 3.9. 2024. Varaždin bogatstvom sadržaja i događanja nudi živopisnu atmosferu u kojoj svaka ulica stare gradske jezgre postaje neodoljiva kulisa, a svaki korak posebna priča.

NCLC Varaždin Millennium već niz godina prisutan je na „Špancirfestu“, a ove godine na već poznatoj lokaciji u Uršulinskoj ulici, u provođenju humanitarne akcije za varaždinske beskućnike pridružit će im se i članovi novoosnovanog Lions kluba Virtual Croatia.  Osim dobre atmosfere Lions kućica i ove će godine biti puna doniranih knjiga koje možete izabrati i ponijeti uz dobrovoljnu donaciju.

Sredstva prikupljena donacijama u Lions kućici namijenjena su za varaždinske beskućnike o kojima se organizirano brine udruga Novi put https://novi-put.hr/ pružajući im smještaj i uvjete za pripremu obroka.  Korisnici u objektu imaju na raspolaganju kuhinju sa štednjakom, hladnjakom i ostavom koju koriste za pripremu obroka.   Budući da za dane vikenda u Varaždinu prehrana nije organizirana, Lionsi su se rado uključili u aktivno rješavanje ovog važnog problema, jer tamo gdje je potreba tamo su i Lionsi!

Humanitarna akcija pod nazivom „Špancirfestu u Varaždinu 2024“ odobrena je Rješenjem Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, civilno društvo i hrvatske branitelje KLASA: UP/I-550-04/24-01/7, URBROJ: 2186-07/5-24-4 od 14.8.2024. Humanitarna akcija ima oznaku vrste PHO te je u Evidenciji humanitarnih akcija upisana pod evidencijskom oznakom: VŽ-HA/PHO-24-6.

Financijska sredstva u okviru ove humanitarne akcije prikupljaju se na transakcijskom računu: IBAN broj: HR29 23400091511291135 otvorenom kod Privredne banke Zagreb d.d. Uplate su moguće u razdoblju od 19.8. do 9.9.2024. (namjena: HUMANITARNI ŠPANCIRFEST 2024).

Lions kućica u Uršulinskoj ulici biti će otvorena radnim danom od 18:00 do 22:00 sata ,  a vikendom od 10:00 do 22:00.

Kontakt osoba: Tajnica NCLC Varaždin Millennium: Mirjana Čusek-Slunjski, 0915308324, e-mail: m.cusek.slunjski@gmail.com.

Korisni linkovi (program Špancirfesta, upute za parking)

www.spancirfest.com

www.visitvarazdin.hr