Delegacija Lionsa Hrvatske na sastanku u Ministarstvu Znanosti i Obrazovanja

LionsHR Adminis... 10 rujna, 2019 - 08:42

Delegacija Lionsa Distrikta 126 Hrvatska sudjelovala je u Ministarstvu Znanosti i Obrazovanja RH na uvodnom sastanku na temu implementacije programa Lions Quest u hrvatskim školama.

Delegacija hrvatskih Lionsa u sastavu IPDG Sanja paprenjak, PDG Dražen Melčić i Koordinaroeice Distrikta za Lions Quest, LEO Marija Repalust, zajedno sa predstavnicom LCIF-a Ariel Dickson, sudjelovali su na uvodnom sastanku vezanom na početak implementacije Lions Quest kurikuluma u hrvatskim školama.

Lions Quest je obrazovni program kojeg je razvio LCI a usvojila Organizaciji Ujedinjenih Naroda, koji za predmet ima razvoj vještina odrastanja (vještine za adolescenciju) za djecu i mlade do završetka srednjoškolskog obrazovanja.

Radi se o programu poticanja socijalno-emocionalnih vještina
- namijenjen je mladima u dobi od 10 do 14 godina s ciljem izgradnje tolerancije, bolje komunikacije, većeg samopouzdanja, donošenje dobrih odluka, nužnih vještina za suočavanje s različitim oblicima nasilja s kojima su djeca sve više izložena
- smanjena ja upotrebe alkohola, droga, pušenja i vršnjačkog nasilja kod učenika koji su sudjelovali u programu -> PREVENTIVNI PROGRAM

Ministarstvo Znanosti i Obrazovanja kreće u implementaciju tog kurikuluma u pilot programu u određenom broju osnovnih škola u Hrvatskoj.
Već u rujnu će biti održani treninzi se održavaju u 5 gradova: Osijek, Zagreb, Rijeka, Zadar, Split
Na svakom treningu sudjeluju stručne osobe iz škola (15 do 20 osoba) – nastavnika ili stručnih suradnika iz delegiranih osnovnih škola u kojima će se program dalje provoditi

Lions Hrvatske su imali priliku predložiti škole i učitelje/pedagoge (po 5 u svakom gradu), koji će sudjelovati u ovom projektu.

Na sastanku su glavni prezenteri bili Ariel Dickson stručnjakinja za obrazovanje iz LCIF-a i Miloš Stojanović, regionalni voditelj projekta UNODC (United Nations Office for Drugs and Crime).

PDG Dražen Melčić je imao priliku sudionike sastanka upoznati sa poviješću i područjem djelovanja LCI-ja i našeg Distrikta, i pojasniti mogućnosti daljnje suradnje s Ministarstvom i školama.

U auditoriju su bili dužnosnici i zaposlenici relevantnih ministarstava, agencija, instituta i škola.