Dejan Vapski novi predsjednik

Slika korisnika Nikola Urukalo
Nikola Urukalo 9 svibnja, 2021 - 09:59

Dejan Vapski imenovan je za novog predsjednika Lions kluba Šibenik dok je prvi dopredsjednik Denis Vlahov, a drugi Goran Grguričin. Odlučeno je tako na Skupštini Lions kluba Šibenik koja je 8. svibnja 2021. održana u izvrsnoj atmosferi i u lijepom ambijentu OPG Sladić u mjestu Plastovo. Skupština je jednoglasno prihvatila financijski izvješće, ali i izvješće o aktivnostima kluba u lions godini koja je - unatoč problemima s pandemijom koronavirusa -  bila prilično dinamična. Lions klub Šibenik nastavio je sa svojom tradicionalnom akcijom Martinje, ovoga puta u reduciranom izdanju, organiziranjem akcije prodaje autohtonih dalmatinskih proizvoda, zatim je organizirana (na žalost, i dva puta odgođena) ekološko-edukativna akcija More, koja je dobila potporu i na distriktualnoj razini, a nastavljena je i akcija oćuvanja višestoljetnih hrastova, bunara i lokvi na lokalitetu Zmajevac, na području Općine Unešić. Ovaj lokalitet je 1. svibnja posjetila i guvernerica Vinka Mitrović. Tijekom protekle lions godine Lions klub Šibenik dobio je dva nova člana ( Goran Grguričin i Marko Sladić), a klub su zbog objektivnih razloga napustili Joško Bogdan i Dušan Šarac. Lions klub Šibenik uskoro će dobiti i nove članove.

To su najvažnije akcije Lions kluba Šibenik, koje će se sigurno nastaviti i u sljedećem razdoblju. Od još cijelog niza drugih aktivnosti svakako valja izdvojiti donaciju za potresom pogođeno područje Siska, Gline i Petrinje, sudjelovanje u humanitarnoj akciji LC Zrinjevac i razvoju suradnje s bratimskim LK Domžale iz Slovenije. Lions klub Šibenik uključen je u  događanja na razini Distrikta 126 - Hrvatska, ispunjava sve svoje financijske i sve ostale obveze.

Nikola Urukalo