Dan otvorenih vrata Lions kluba Lovran Quarneroli

Slika korisnika Vilim Sanković
Vilim Sanković 22 listopada, 2024 - 19:04

Lions Club Lovran Quarneroli, u ponedjeljak 21.10.2024. održao je Dan otvorenih vrata u Kući Lovranskega guca u Lovranu.

Dan otvorenih vrata organiziran je kako bi se ojačale veze između lokalnih udruga i Lionsa, a na njemu je sudjelovalo desetak udruga koje bi potencijalno mogle, ili već surađuju na raznim projektima.

Bila je to večer tijekom koje su Lionsi Lovrana održali uvodnu prezentaciju kojoj je cilj bio okupljene upoznati sa Lionsima, njihovim radom u Hrvatskoj i akcijama na području Lovrana, temeljem čega bi udruge mogle razmotriti mogućnosti buduće suradnje, pri čemu je prvi korak identificiranje potreba i problema lokalne zajednice kojima bi se moglo doskočiti uz konkretnu pomoć.

Predsjednik kluba Vilim Sanković istaknuo je nekoliko ključnih projekata u kojima klub sudjeluje, poput donacije za DVD Lovran za dogradnju poligona za vježbanje mladih vatrogasaca, te nadolazećeg donatorskog stand-up comedy nastupa za Dječji dom Ivana Brlić Mažuranić u Lovranu, koji će se održati 9. studenog u Lovranskom kinu.

Tijekom prezentacije, Milorad Stanić je okupljene podsjetio na ključnu ulogu Lions Clubs International Foundation (LCIF), koja kroz godine pruža značajnu financijsku podršku projektima u Hrvatskoj i širom svijeta.

Jedna od udruga s kojom je Lions Club Lovran Quarneroli proveo uspješnu suradnju opatijska je udruga Naša djeca. Njihova tajnica Sanja Škorić je tijekom otvorene diskusije navela kako smatra da su događanja poput ovih potrebna da bi se unaprijedila zajednica, te da ovakva događanja svakako daju doprinos i poboljšavaju međusobnu komunikaciju. “Dobro je da oni saznaju što mi radimo, a mi da saznamo što Lions klub sve nudi i na koji način se svi zajedno možemo uključiti da poboljšamo život u našem gradu”, rekla je Sanja Škorić.