Članice LC Zrinjevac obilježile su Međunarodni dan bijelog štapa

Slika korisnika Robert Sedak
Robert Sedak 20 listopada, 2024 - 12:19

Uz bezvremenske hitove: Honey, Honey, So Long, I Do, I Do, I Do, I Do, I Do, People Need Love, Bang-A-Boomerang, Another Town, Another Train, Mamma Mia, Dance, Waterloo… , Hound Dog, Jailhouse Rock, Love Me Tender, Always On My Mind, Kentucky Rain, Suspicious Minds… kultne Abbe i Elvisa, u izvedbi Grossi & The Dreamers u Boogaloo klubu u Zagrebu, članice LC Zrinjevac, uz druge lions klubove Regije Sjever, podržale su humanitarnu akciju  LC Kaptol i svojim doprinosom obilježile Međunarodni dan bijelog štapa.

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se svake godine 15. listopada od 1964. godine kada je Lyndon Johnson, tadašnji predsjednik Sjedinjenih Američkih Država taj dan proglasio Danom bijelog štapa.

Bijeli štap je zaštitni znak slijepih u prometu, ali i pomagalo koje slijepima omogućuje samostalno kretanje na poznatom terenu.
Sredstva ostvarena donatorskim koncertom namijenjena su Udruzi slijepih Zagreb.

WeServe!