"ČITAJMO DA NE OSTANEMO BEZ RIJEČI" 

Slika korisnika Edo Kragić
Edo Kragić 2 ožujka, 2022 - 20:12

Prethodnu kalendarsku godinu Hrvatski Sabor proglasio je godinom čitanja čime se pokušalo skrenuti pozornost javnosti na važnost čitanja. U ovu promotivnu kampanju uključili su se i članovi Lions Cluba Salona koji prikupili određena novčana sredstva kojima su kupili dio potrebnih knjiga koje su dio obavezne školske lektire. Prikupljene lektirne naslove uručili su OŠ Ivana Mažuranića u Obrovcu Sinjskom u čijoj školi kao nastavnica Glazbene kulture radi i potpredsjednica našeg kluba Žana Sunara. Ona je ovaj tjedan uručila ravnatelju škole Tomislavu Budimiru prikupljene naslove. Ravnatelj Budimir se zahvalio na jako vrijednoj donaciji budući da je školska knjižnica upravo u procesu obnove knjižnog fonda. Ovim putem zahvaljujemo se i nastavniku Hrvatskog jezika Dinu Fabjančiću koji je pripomogao u koordiniranju akcije prikupljanja. Ovom donacijom naš klub podržao je i napore škole u obilježavanju Mjeseca hrvatskog jezika. I zato čitajmo jer znanje je moć!