capt.Branko Dragičević - novi guverner Distrikta 126 Hrvatska

LionsHR Adminis... 10 srpnja, 2012 - 15:29
Ovako je predstavljena Hrvatska u Busanu

95. INTERNACIONALNA KONVENCIJA LCI – BUSAN 2012.

Od 17.06. do 27.06 boravio sam u Busanu (Južna Koreja) na 95. internacionalnoj konvenciji Lions Clubs Internationala. Busan je inače drugi grad po veličini u J. Koreji i broji oko 3.6 miliona stanovnika.

Sama konvencija sa plenarnim sjednicama, u dvorani sa 24.000 sjedaćih mjesta, trajala je od 22.-26.06.2012, dok su se za vrijeme od 17. – 22. 06. odvijali brojni seminari po grupama.

Na seminaru za DGE (nastupajuće guvernere) bio sam u grupi sa guvernerima iz USA i Kanade,a lider grupe bila nam je PDG Carlene King iz Australije

Gotovo svi nastupajući guverneri, njih oko 750 iz čitavog svijeta bili su smješteni u hotelima na Haueundae plaži, najpoznatijoj plaži u J. Koreji, turističkom dijelu Busana sa čitavim nizom prvoklasnih hotela.

Ovo je dosada, po broju prijavljenih, bila najbrojnija međunarodna konvencija LCI sa više od 55.000 registriranih delegata.

U tradicionalnoj paradi nacija bilo je zastupljeno 150 nacija sa više od 35.000 učesnika pristiglih na polazište parade sa oko 1.000 autobusa. Nezaboravna slika. Cijeli grad je bio okićen Lions zastavama. Hrvatsku delegaciju na paradi sam činio samo ja („one man band“).

Na završnoj plenarnoj sjednici 26.06., prigodnom tradicionalnom svečanošću, postavljeni su distriktualni guverneri LCI za lions godinu 2012-2013.

Sva službena događanja odvijala su se u prekrasnom Busan Exhibition& Convention Center (BEXCO) enormnih razmjera.

Upravo na ovakvim velikim međunarodnim manifestacijama LCI dolazi se do saznanja da pripadamo najbrojnijoj i najboljoj servisnoj organizaciji na svijetu što Lionsi zasigurno i jesu.

Slijedeća 96. međunarodna konvencija LCI održati će se u Hamburgu od 5. – 9. srpnja 2013., pa je za nadati se da ćemo na istoj imati mnogo brojniju delegaciju koja će nas predstaviti na najbolji mogući način.

• BUSAN 2012 g.
  • Novi ID Sangita iz Indije
  • Sa ID Janezom Bohoričem i njegovom suprugom
  • Skidanje Electa
  • Parada nacija,(„one man band“).
  • Vidimo se u Hamburgu 2013 g.
  • Branko i Tam