Akcija pošumljavanja

Slika korisnika Marko Stanić
Marko Stanić 16 listopada, 2023 - 19:23

Dana 14.10.2023. godine Lions-klub Delnice-Gorski kotar je bio organizator akcije regije Zapad u kojoj se pošumljavalo područje u blizini Vrbovskog. Akciji je prisustvovalo tridesetak sudionika i posađeno je 400 sadnica smreke. Partner u organizaciji akcije bile su Hrvatske šume. Sudionici su došli iz raznih krajeva Hrvatske. Pored samih domaćina iz Lions kluba Delnice-Gorski kotar pošumljavanju su nazočili i Lionsi iz Opatije, Rijeke, Splita i Zagreba. Nakon odrađenog posla okupljanje je bilo oko kotlića u kojem se kuhao grah, a potom i druženje i uživanje u blagodatima Gorskog kotara. Šumu smo ostavili čistu ali bogatiju za 400 posađenih sadnica.

Veliko hvala našem partneru u akciji, Hrvatskim šumama, i svima koji su došli na akciju ili istu podržali na bilo koji način. Ovo nam je druga akcija ovog tipa na području Gorskog kotara, ali zasigurno ne i zadnja.