Akcija LC Šibenik – Okusi MORA I Dalmacije

LionsHR Adminis... 10 prosinca, 2020 - 18:24

Akcija LC Šibenik – Okusi MORA I Dalmacije

Dragi Lionsi,

U vremenu pandamije morali smo otkazati ekološku akciju MORE koja  je na inicijativu LC Šibenik brižno bila  pripremljena za listopad 2020.

Akciji se pridružio LC Lenuci, gdje smo zajedničkim djelovanjem i idejnim konceptom  Povjerenika  za zaštitu okoliša D-126  Zvonka Pešića   te u suradnji s  GST koordinatorom D-126, Vesne Boinović Grubić,  promovirali akciju  s ciljem poboljšanja odnosa prema prirodi, zaštiti iste, a prvenstveno vodeći brigu i  čistom MORU,  o smanjenju zagađenja mikriplastikom  i rastom svijesti da je ulaganje u ekologiju ulaganje u buduće generacije.

Vođeni  pokroviteljstvom i idejom Guvernerice Vinke Mitrović,da nema odustajanja, da kao Lionsi ostajemo zajedno,  akcija se nastavlja  pripremom za uspješnu  realizaciju kako je prvotno bila zamišljena.

Akcija i dalje predviđa  isplovljavanje ribarskim brodom,  ulov ribe ribarskim mrežama,  predavanja o mikroplastici, ekološko ronjenje-čišćenje podmorja i evaluaciju  projekta . Predviđeno  je okupljanje  svih klubova D-126, uvjereni da će pandemija tada biti daleko iza nas.

U  blagdanskom ozračju, LC Šibenik je pripremio poklon pakete čijom kupnjom se prikupljaju sredstva za nesmetano odvijanje akcije na proljeće 2021 godine.  U kupnju poklon paketa mogu se uključiti pojedini članovi Lionsa  ili Klubovi, u kojem slučaju bilježe  klupsku aktivnost za izvještavanja.

Poklon paketi su okusi MORA i Dalmacije:

LIONS POKLON PAKET “MORE”

Vino Dalmatinska Mareština – bijelo vino

(područje Skradin – Plastovo) 0,75 l

Morska sol

Smokva

Ružmarin

Lovorov list

Ušećereni bajami i

Letak akcije  MORE

Cijena paketa 100 kn  + 10 kn trošak poštarine

Uplatni račun LC Šibenik, IBAN: HR9123900011199002720

Kontakt osobe;

Zvonko Pešić; GSM 098 341198 zvonko.pesic@scole.hr

Nikola Urukalo GSM 091 5423668  nikolaurukalo1955@gmail.com

Zahvaljujemo na svakoj vašoj donaciji.

U PRIVITKU SE NALAZE FOTOGRAFIJE PRIPREMLJENIH POKLON PAKETA MORE  TE VIDEO POZIV TAJNIKA LC ŠIBENIK, NIKOLE URUKALA.

Više o akciji   uskoro   kada će biti organizirana  i Zoom konferencija.

Služimo!

Ostajemo zajedno!