24. siječnja - Međunarodni dan edukacije UNESCO-a

Slika korisnika Boris Bajtl
Boris Bajtl 27 siječnja, 2021 - 17:51

Povodom Međunarodnog dana Edukacije, Lions klub Osijek Waldinger, prikupio je stručne knjige za knjižnicu Elektrotehničke i prometne škole Osijek
Čineći to, nadamo se da ćemo promovirati obrazovanje kao ljudsko pravo. Konvencija o pravima djeteta, usvojena 1989., dalje predviđa da će zemlje učiniti visoko obrazovanje dostupnim svima. Agenda za održivi razvoj do 2030. prepoznaje obrazovanje kao ključ održivog razvoja, a obrazovanje je ključno za uspjeh svih 17 njegovih ciljeva. Cilj 4 održivog razvoja posebno ima za cilj „osigurati inkluzivno i pravedno kvalitetno obrazovanje i promovirati mogućnosti cjeloživotnog učenja za sve“ do 2030. godine.

Već sljedećeg tjedna darovati ćemo i knjige općeg sadržaja u Knjigoteku Bilje, koja je nedavno počela s radom. Riječ o ljudima koji su se okupili u Udruzi ljubitelja knjige “Knjiga za sve”, koja okuplja sve koji se žele družiti uz knjigu i biti u društvu drugih knjigoljubaca.

Za ove dvije akcije LC Waldinger Osijek uspio je prikupiti preko 200 knjiga!

Boris BAJTL