20 godina LC Novigrad

Slika korisnika Sonja Jelača
Sonja Jelača 19 travnja, 2024 - 15:41

Lions klub Novigrad održao je svečanu sjednicu Skupštine kluba u subotu, 13.04.2024. u hotelu Maestral u Novigradu, povodom 20. godišnjice postojanja i djelovanja kluba. Skupština je održana upravo u istoj dvorani u kojoj je klub osnovan 26.02.2004.godine.

Svečanoj sjednici sudjelovati su i uzvanici, Frano Mika, izaslanik guvernera našeg Distrikta 126, Slavoljub Katančević, predsjednik Lions kluba Poreč ujedno i klub osnivač LC Novigrad, zatim predsjednica Lions kluba Pula i kuma Fedora Zorić Franke, članovi kluba te gradonačelnik Grada Novigrada Anteo Milos i gradonačelnik Buja Fabrizio Vižentin.

Prezentirani su slikom i riječju mnogobrojne akcije kluba, te financijski rezultati o izvršenim donacijama kroz sve godine djelovanja. U ime našeg pokojnog člana Vlade Gamboca, prvog predsjednika LC Novigrad, supruzi, gđi Vanji Vučetić, urečeno je priznanje Melvin Jones za njegov predani rad, za sve godine doprinosa rada sve od osnivanja kluba.

LC Novigrad je povodom godišnjice kluba organizirao i poklonio gradu Novigradu, stanovnicima i posjetiteljima izložbu „Hrvati na ledenom moru“ u Muzeju Lapidarium u Novigradu, a koja traje do 05.05.2024. Izložba je poklon za svu podršku i pomoć koju Grad Novigrad i sugrađani daju sve ove godine.