Uspješna godina LC Korzo

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 20 lipnja, 2025 - 09:56

- Bilo je lako jer nikad nisam bila sama, uvijek ste me bodrile i u svakoj našoj akciji dale ste dio sebe pa smo mogle puno toga napraviti. Iza nas je ostao velik lions trag pomoći, razumijevanja i međusobne podrške, rekla je Sara Bermanec, predsjednica Lions kluba Korzo u 2024./25. godini na prigodnoj svečanosti primanja nove članice, zahvale na dugogodišnjem radu  tajnici i rizničarki kluba, te predaji lanca  novoj predsjednici za 2025./26. lions godinu.

Večer ponosa, emocija, radosti i dobre energije bila je posebno dirljiva kad se Sara Bermanec obratila Marini Seiler i Anči Bognolo koje su gotovo 18 godina u klubu obavljale odgovorne dužnosti tajnice i rizničarke, te su kvalitetnim, predanim radom i konstruktivnim pristupom uspjele riješiti probleme, poteškoće i zadatke što su pred nas sve donosili izazovi današnjeg lionizma. U emotivnom nastupu Sailer je navela - kada pogledam unatrag vidim godine ispunjene zajedništvom, humanitarnim radom, osmjesima i uspjesima koje smo postigle zajedno. I dok s jedne strane osjećam olakšanje, s druge strane nije mi lako jer je ovaj klub moj drugi dom, a vi ste moja druga obitelj. S tim se riječima složila i Bognolo pa je samo dodala da je 18 godina velik dio života u kojem je naša snaga i druženje preraslo u prijateljstvo koje nas povezuje i prati, a tako će biti uvijek jer smo mi na strani lionizma.

U nastavku svečanosti u klub je primljena Esma Smajić Bajrić, naša nova i najmlađa članica. Nakon čitanja prisege ona  je uzbuđeno rekla - sve ste me primile raširenih ruku, otvorenog srca i uma, radujem se našem druženju i nadam se da ćemo razveseliti mnoga srca i  jedna drugu. Njena  mentorica i najstarija članica kluba Krasna Humski zahvalila je Sari Bermanec  na uspješnoj i sadržajnoj protekloj godini riječima da postoje obitelji, prijatelji i lions prijatelji koji s vremenom postanu obitelj i to smo sve mi.

Nakon toga uslijedila je predaja lanca Mirjani Zečević Rutar, novoj predsjednici Lions kluba Korzo, a ona je istakla da nastavlja iznimno uspješnu godinu  naše Sare i svake od vas prethodnih predsjednica koje su obavile svoju misiju, pa se nadam da će i meni uspjeti. Mislim da će nas  akcije  pred nama još bolje povezati, nemam straha za naš klub jer ja sam dio vas i vi ste dio mene pa ćemo sve zajednički odraditi i donijeti veselje u našu zajednicu.

Predivnu večer, opuštenu i čarobnu sve je zarazila zvjezdana prašina dobrote i tolerancije,  rekla je Vesna Malenica, a Sara Bermanec je ukrasila s predivnim suncokretima, cvijetom koji stalno gleda prema Suncu, te simbolizira radost, optimizam i dugovječnost.