Izložba Hrvati na ledenom moru 1872. - 1874.

Organizator:

Tip događaja:

Datum događaja:
petak, 16 veljače, 2024 - 18:00 do 19:30
Adresa:
Galerija Juraj Šporer
Park Svetog Jakova
Opatija

Dragi svi, Lionsi i prijatelji,

u petak 16.02.2024. u galeriji Juraj Šporer u Opatiji, biti će otvorena izložba „Hrvati na ledenom moru 1872. - 1874.“ u organizaciji St.George Orden Konturaj Istra i Festivala Opatija, te podršku Lions kluba Quarneroli Lovran.

To je prava prilika da svi mi Lionsi razgledamo i poslušamo priču o Quarnerolima – Hrvatima na ledenom moru, te sudjelujemo na promociji reprinta knjige Petra Kuničića istog naziva, a za koju knjigu je izdavač Lions klub Quarneroli Lovran zajedno sa Ex Libris iz Rijeke. Biti će to dvije izložbe u jednoj jer će pored stalne izložbe eksponata koji su inače izloženi u Lovranskoj kuli biti dostupna i naša pokretna izložba sa kojojm smo obišli već 14 gradova u RH. Na izložbi će posjetitelji moći vidjeti maketu ekspedicijskog broda Admiral Tegethof, 20-ak knjiga koje smo do sada prikupili na raznim svjetskim jezicima koje prepričavaju epopeju o Hrvatima na ledenom moru, te također i druge eksponate vezane uz ekspediciju, kao što su pasoši, priznanja, srebrnjaci, brončanici, razglednice, marke i sl. sve vezano uz ekspediciju.

Uz otvaranje izložbe biti će i promocija knjige “Hrvati na ledenom moru 1872.-1874.” O izložbi i knjizi govorit će Miljenko Smokvina samostalni istraživač povijesne baštine našega kraja i Milorad Stanić naš istaknuti član. Ovom izložbom ostvariti ćemo i određeni financijski prihod kojega ćemo namijeniti za pomoć djeci oboljeloj od malignih bolesti budući se 15. veljače svake godine od strane Lions organizacije obilježava kao dan borbe protiv dječjeg karcinoma. Pozivamo sve da svojim dolaskom uveličaju otvaranje izložbe i promociju knjige u petak 16.02.2024. godine u 18:00 sati u Galeriji Juraj Šporer u Opatiji.

Lions klub Quarneroli