LC Korzo pomaže najmlađima

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 25 ožujka, 2024 - 13:51

Podloge za presvlačenje najmlađih, autosjedalice i dječje bočice, bili su dio najnovije donacijske pomoći što su članice Lions kluba Korzo organizirale za Centar za pružanje usluga u zajednici Ivana Brlić Mažuranić Lovran, podružnica u Rijeci. U posjetu domu bile su Lidija Starčević, Mirjana Zečević Rutar, Marina Kurpis i Sonja Požnjak. U centru borave djeca napuštena od roditelja, a djelatnicama veliku  pomoć pružaju naše članice koje već mjesecima kod njih volontiraju. Nekoliko  puta tjedno,  kako bi boravile s najmlađima dolaze  Mirjana Zečević Rutar, Lidija Starčević i Vlasta Gregurić Karabegović. S njima provode vrijeme u igri, vježbanju, potiču ih na pokret i razgovor, te pomažu kako bi im olakšale i uljepšale boravak u domu.

Inače, do sada su lionsice Korza organizirale već nekoliko posjeta riječkom centru i uvijek su dolazile punih ruku potrebnih stvari, od higijenskih i kozmetičkih proizvoda, dječjih kolica, prostirki za igru do  probiotika i sirupa za kašalj, te igračaka i odjeće.