Dan otvorenih vrata Lions kluba Zadar

Slika korisnika Tomislav Košta
Tomislav Košta 25 travnja, 2024 - 13:37

Lions klub Zadar širom je otvorio vrata svojim sugrađanima u želji da bolje upoznaju rad i aktivnosti kluba i njegovih članova. Susret je upriličen u izložbenoj dvorani Znanstvene knjižnice a gost večeri bio je poznati zadarski fotograf Aleksandar Bonačić. Predsjednik Kluba Tomislav Peričić govorio je tom prigodom o djelovanju međunarodne Lions organizacije te pobliže predstavio zadarski klub. Naveo je kako je Klub u svom 25 godišnjem djelovanju organizirao bezbroj humanitarnih akcija te donirao potrebitima, kako bolesnim i siromašnim pojedincima, tako raznim udrugama posebice onima koje brinu o djeci i mladima, radeći na dobrobit lokalne zajednice ali i globalno kroz akcije Distrikta  i LCI-a. Svoju Lion priču putem videa je ispričala članica Kluba, Nela Šarić, odsutna zbog angažmana u novoj operi splitskog HNK-a. Prisjetila se početaka suradnje sa zadarskim Lionsima prije desetak godina i prijema u Klub putem Zooma 2020. godine te najavila kako se sprema za preuzimanje mandata predsjednice u srpnju ove godine. Prisutni su s velikim zanimanjem pratili projekciju slika i razgovor s uglednim fotografom Aleksandrom Bonačićem, dobitnikom prestižne nagrade "Tošo Dabac".