LC PULA OBILJEŽAVA MEĐUNARODNI DAN VIDA i MEĐUNARODNI DAN BIJELOG ŠTAPA

Pula
Branka Orlić

MEĐUNARODNI DAN VIDA i  MEĐUNARODNI DAN BIJELOG ŠTAPA

Međunarodni dan vida obilježava se svake godine drugi četvrtak u 10.mj. Ove godine je to 10.10.2019.

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se 15.10.2019.

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije u svijetu je 285 miliona osoba sa poremećajem vida od kojih je 39 miliona slijepih a 246 miliona slabovidnih.

Svakih 5 minuta netko u svijetu izgubi vid. Za slabovidnost ( ambliopiju ) potrebni su preventivni pregledi u najranijoj dobi za zaštitu vida.

VID JE PUT – JEDINI PUT IZMEĐU VANJSKOG I UNUTARNJEG SVIJETA

Lions klubovi svijeta poznati kao „Vitezovi slijepih“ svojim akcijama svake godine senzibiliziraju javnost o potrebi čuvanja vida preventivnim pregledima i akcijama na pomoći slabovidnim i slijepim osobama.

Lions  klub Pula u dogovoru sa Udrugom slijepih Ž.I.  za ovogodišnju akciju postavit će donacijsku kutiju

na ovogodišnjem Sajmu obrtnika koji se otvara 03.10./19. u Puli. U dogovoru sa Udrugom slijepih prikupljena sredstva biti će namijenjena opremanju Tifološkog muzeja.

Pozivamo sve posjetioce sajma da svojim malim prilozima pomognemo našim sugrađanima u opremanju i otvaranju ( za početak ) Tifološkog izloga.

Pula, 30.09.2019.

Predsjednica LC Pula, Branka Orlić