Ciljevi aktualnog predsjednika LCI

Međunarodni predsjednik 2017.-2018.

Nadogradnja naše usluge kao lionsa

Namaste!

Božansko u meni pozdravlja božansko u vama. Dobrodošli u naše novo stoljeće.

Moj cilj u narednih 12 mjeseci vrlo je jednostavan - da postignete novu razinu usluge za Lionse i od Lions organizacija. Prije nego što vas zamolim da dosegnete novu razinu usluge, Lionizam će vam pružiti novu razinu usluge.

Pa kako mogu služiti našim 1,4 milijuna lionsa? Ne mogu dati viši položaj. Ne mogu vam dati novac. Ne mogu vas upoznati. Međutim, planiram dodirnuti sve vaše živote snagom služenja.

Pogledajmo dakle svaku fazu svoje lionističke karijere i kako mogu pomoći. Prva faza je kada sam postao novi član. Kad sam postao novi član prije 43 godine, odjednom sam se osjećao kao da sam napustio rodni grad i postao stanovnik svijeta.

Ove godine želim da svaki član preuzme našu novu mobilnu aplikaciju. To će povezati sve naše članove na jednoj globalnoj platformi.

Sljedeća faza kada sam počeo služitii. Kao član Lions kluba Batala Smile u Punjab, Indija, bio sam ponosan na to kako me je zajednica počela poštivati. Ovo poštivanje ovisi o broju ljudi kojima sam služio i koliko je ljudi svjesno ove usluge.

Sada imamo novi Globalni tim za usluge. Vaš koordinator za GST Distrikta će identificirati projekte koji služe maksimalnom broju ljudi po dolaru i po satu. Oni će također obučavati Lionse o tome kako pretvoriti uobičajni projekt u Legacy Project putem Lions brandinga i odnosa s javnošću.

Treća faza - želim vodstvo. Dok sam uživao u usponu na lionsku ljestvicu, ponekad sam želio da se naši vođe više usredotočuju na posao, nego na dugačke govore.

Novi sustav nagrada potaknut će napore lidera lava u pravom smjeru. Planiramo nagraditi zadržavanje članova, stoga se treba usredotočiti na vas - naše postojeće članove. Nove će nagrade biti dodijeljene i za uključivanje više od pola kluba u služenje i za uključivanje većine u Legacy projekte.

Kao globalni lider u lionizmu, želim zadržati svakog Lionsa povezanog s Lionizmom.

Naš novi Welcome Home program je međunarodni online klub za članove koji ne mogu prisustvovati klupskim sastancima. Sastanci i naknade plaćati će se u cijelosti online.

Posljednja faza je sada. Želim dati svakom Lionsu isti cilj za idućih 12 mjeseci. Moj san je da svaki Lions poslužuje 10 ljudi svaki mjesec. Ako se to dogodi, ove godine ćemo služiti 170 milijuna ljudi - veliko povećanje od naše sadašnje razine od 100 milijuna eura i veliki korak prema našem cilju posluživanja 200 milijuna godišnje do 2020. godine. To je će biti cilj svih mojih sastanaka širom svijeta.

Sve najbolje. Vidimo se na putovanju po cijelom svijetu.

Naresh Aggarwal

Predsjednik Lions Clubs Internationala